- Home
- ยป
- Products & Services
- »
- Generator
Generator
Retailer of a wide range of products which include 25kva liquid cooled diesel generator.
25kVA Liquid Cooled Diesel Generator
Product Price: Rs 4,07,680 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 1 Piece
Product Brochure
Product Details:
| Power | 25 kVA |
| Power Output (kVA) | 25 kVA |
| Enclosure Type | Silent / Acoustic |
| Fuel Type | Diesel |
| Structure Type | Silent |
| Phase | Three Phase |
| Cooling System | Water Cooled |
| Brand | OJUS Power |
| Warranty | 5 years |
| Voltage | 415 V |
| System Of Cooling | Liquid Cooled |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
25kVA Liquid Cooled Diesel Generator
Product Price: Rs 4,07,680 / PieceGet Best Price
Product Brochure
Product Details:
| Generator Power | 25 kVA |
| Fuel Type | Diesel |
| Phase | Three Phase |
| Cooling Medium | Water |
| Generator Voltage | 415 V |
| Speed | 1500 rpm |
| Alternator Type | Brushless |
| Controller Type | Manual Panel |
| Noise Level | Silent |
Yes! I am InterestedRequest A Callback